مقالات تخصصی

کسب درآمد با دیسک تراش درجا، یک راه پرسود و کم ریسک.

درآمد با دیسک تراش درجا

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و بالارفتن تعداد خودروها، مشکلات و آسیب های احتمالی به خودرو ها نیز طبعا بیشتر شده است.

یکی از آسیب هایی که خیلی زیاد و شایع است، آسیب به سیستم ترمز خودرو می باشد.

گاهی سهل انگاری در تعویض لنت، رانندگی هایی بدون رعایت مسائل ایمنی، رانندگی در مکان های صعب العبور، پرپیچ و خم، شیب دار، خاکی و… باعث می شود که سیستم ترمز خودرو آسیب ببیند.

اینجور مواقع افراد خودروی خود را نزد یک متخصص حوزه ماشین می برند و از او برای رفع مشکل کمک و راهنمایی می خواهند.

حال اگر شما تعمیرکار حوزه خودرو هستید یا فردی هستید که اطلاعات فنی خوبی دارید و در خصوص شروع فعالیت حرفه ای تان نیاز به کمک و راهنمایی دارید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید:

دیسک تراش درجا چیست؟ چه کاربردی دارد؟

برای شروع حرفه تعمیر خودرو، دیسک تراش بخریم؟

به‌عنوان یک تعمیرکار تازه‌کار با استفاده از این دستگاه به چه درآمدی می‌توانم برسم؟

بررسی درآمد از طریق این حرفه

نتیجه کلی

دیسک تراش درجا چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که در مقاله دیسک تراش درجا چیست؟ توضیح دادیم، زمانی که دیسک خودرو شما آسیب می بیند ممکن است بتوانید این آسیب  را با تراشیدن یک لایه خیلی نازک از روی دیسک برطرف کنید. پس نیاز به یک دستگاه تراش دارید. در گذشته از دستگاه تراش برای تراشیدن دیسک استفاده می شد، که معایب زیادی داشت.

از مهم ترین معایب آن این بود که باید حتما دیسک را از خودرو جدا می کردید. اما امروزه با گسترش علم و تکنولوژی، ابزاری به نام دیسک تراش روکار یا درجا به بازار آمده است که دیسک را با دقت بسیار بالاتری تراش می دهد و نیازی به جداکردن دیسک نیز ندارد.

اما باید توجه داشته باشید که همیشه نمی توانید از تراش دیسک برای برطرف کردن مشکل دیسک استفاده کنید، گاهی باید برای حفظ ایمنی سرنشینان خودرو و سلامت خودرو، دیسک را تعویض و با یک دیسک نو و جدید جایگزین کنید.

انتخاب هرکدام از این روش ها وابسته به عوامل بسیار زیادی است، اگر میخواهید بدانید کدام روش برای شما مناسب تر است، و بین روش تعمیر یا تعویض دیسک کدام روش را می بایست انتخاب کنید، توضیه میکنیم مقاله تعمیر یا تعویض دیسک خودرو را مطالعه کنید.

کسب درآمد با دیسک تراش درجا، یک راه پرسود و کم ریسک.

برای شروع حرفه تعمیر خودرو، دیسک تراش بخریم؟

اگر تازه میخواهید پا به حرفه تعمیرکاری خودرو بگذارید و اطلاعی از چگونگی درآمد این حرفه ندارید، و نمیدانید باید کدام ابزار ها را برای تعمیرگاه‌تان تهیه کنید. باید بدانید دیسک تراش یکی از بهترین و پردرآمد ترین ابزاری است که می توانید برای شروع تهیه کنید.

همانطور که در مقاله دیسک تراش چیست گفتیم، دیسک تراش به دو بخش دیسک تراش (تراش دهنده) و دیسک گردان تقسیم می شود. حال شما حتی اگر سرمایه اولیه چندانی ندارید میتوانید دیسک تراش یا تراش دهنده را به تنهایی تهیه کنید، با تهیه تراش دهنده نیز می توانید تمام دیسک های خودرو های سواری را تعمیر کنید و درآمد خیلی خوبی کسب کنید.

سپس بعد از گذشت زمان که درآمد شما از این حرفه به سود رسید، چنانچه تصمیم داشتید بحث تراش دیسک را برای خودرو های سنگین نیز توسعه بدهید، حال می بایست دیسک گردان را تهیه کنید و به دیسک تراش اضافه بنمایید.

به‌عنوان یک تعمیرکار تازه‌کار با استفاده از این دستگاه به چه درآمدی می‌توانم برسم؟

مسئله درآمد به عوامل زیادی مثل، محل و شهر تعمیرگاه، حرفه ای بودن تعمیرکار و… بستگی دارد. ولی با توجه به اینکه امروزه تعداد خودروها نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است، و بنابه دلایلی مثل نحوه رانندگی، عوامل محیطی و… دیسک خودرو ها آسیب پذیر تر شده است.مطمئن باشید اگر در این حرفه خبره شوید درآمد بالایی می توانید کسب کنید.

بررسی درآمد از طریق این حرفه:

اما میخواهیم بررسی کنیم که حداقل درآمد تراش دیسک به چه صورت است و در طی چه مدت زمانی درآمد شما به سود خالص می رسد، یعنی طی چه مدت زمانی هزینه اولیه ای که برای خرید دستگاه داشته اید به شما باز میگردد.

هزینه تراش دیسک برای گروه خودرو های مختلف، متفاوت است، ما محاسبه درآمد از طریق دیسک تراش را بر پایه ساده ترین و ارزان ترین و در دسترس ترین خودرو، یعنی خودرو پراید، قرار میدهیم.

فرض کنید استادکار در هر روز نوبت صبح یک ماشین پراید و نوبت عصر نیز یک ماشین پراید را تعمیر کند، با توجه به این مسئله که یک ماشین یک جفت یا دو عدد دیسک دارد. استاد کار در یک روز نوبت صبح و عصر 4 عدد دیسک را می تراشد.

حداقل دستمزدی که استادکار بابت تراش هر دیسک دریافت می کند فعلا 150 هزارتومان است. حال اگر استادکار روزانه 4 دیسک را بتراشد و از هر دیسک 150 هزار تومان درآمد کسب کند، در نوبت صبح 300 هزارتومان اجرت دریافت می کند و در نوبت عصر نیز 300 هزارتومان دریافت میکند.

در نهایت روزانه 600 هزارتومان درآمد دارد. حال اگر یک ماه را 25 روزکاری محاسبه کنیم و استادکار هرروز 600 هزار تومان درآمد داشته باشد، مجموعا ماهانه می تواند 15 میلیون تومان درآمد کسب کند.

قیمت یک دیسک تراش 30 میلیون تومان است، حال اگر حداقل درآمد را برای یک استادکار درنظر بگیریم، نهایتا در 2 ماه می تواند هزینه اولیه ای که بابت خرید دیسک تراش پرداخت کرده را باز پس بگیرد و از ماه سوم هرچقدر درآمد داشته باشد سود خالص است.

این بررسی‌ای که کردیم، در صورتی  است که استادکار روزانه فقط دیسک های دو ماشین را بتراشد، و این دو ماشین حتما پراید باشند.

خوب است بدانید هرچقدر مدل خودرو بالاتر برود هزینه دریافتی بابت تراش دیسک نیز بالاتر می رود، بطوری که برای خودرو تویوتا لندکروز هزینه تراش هر دیسک تا 1,500,000 هزارتومان نیز می رسد.

نتیجه کلی:

اگر فردی هستید که اطلاعات فنی زیادی دارید یا به حوزه مکانیک خودرو علاقه‌مندید و تصمیم دارید کارگاه خودتان را راه اندازی کنید اما نمیدانید باید برای شروع چه ابزاری را خریداری کنید به شما پیشنهاد می دهیم دیسک تراش را در سبد خرید خود جای دهید.

دیسک تراش درجا ابزاری کاربردی برای تعمیر دیسک ترمز خودرو می باشد که می تواند شما را به درآمد و سود خوبی برساند، در هنگام خرید این ابزار به استاندارد ها و کیفیت این ابزار دقت کنید، و چنانچه نمیخواهید در ابتدای مسیر هزینه زیادی متقبل شوید می توانید تنها تراش دهنده دستگاه را خریداری کنید. بهتر است بدانید دستگاه تراش دهنده به تنهایی نیاز شما را پاسخگو می باشد.

ما در تیماتک برای جلب رضایت شما و کمک به کسب و کار های نوپا، امکان خرید جداگونه تراش دهنده و دیسک گردان را فراهم کرده ایم، و شما میتوانید بسته به نیاز خریدتان را کامل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *